Birimlerimiz Our Units اقسامنا პროფილები
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi Northern Eye Diseases Center مركز الشمال لأمراض العيون კუზეი გოზ ჰასთალიქლარი მერქეზი
Akıllı Lensler

Akıllı Lensler
Katarakt problemi olmasa da gözlükten kurtulmak için çok odaklı (multifokal veya trifokal) mercek takılabilir.

Çok odaklı merceklerin uygulandığı hastaların ameliyat sonrasında göz kusurları ortadan kalkar. Hastalarımız hem yakını hem de uzağı rahatlıkla görür hale gelir. Cep telefonundaki küçük yazılar, sinemadaki alt yazılar, günümüzde boyutları giderek küçülen dizüstü bilgisayarların kullanımında yazıların okunamaması gibi sorunlar ortadan kalkar.

Çok Odaklı Göz İçi Lens (Multifokal veya Trifokal) ile 50 Yaş Sonrası Gözlüğe Son!
Çok odaklı (Multifokal veya Trifokal) lensler yakını ve uzağı bir arada gösterme özelliğine sahip merceklerdir. Bazı kimseler hem yakın hem uzak için iki ayrı gözlük kullanırlar, bazıları ise tek bir gözlükle hem yakını hem de uzağı görebilirler. Çok odaklı göz içi mercekler kullanıldığında hasta, ameliyat sonrasında uzak ve yakın gözlüğüne ihtiyaç duymaz. Çok odaklı göz içi lensi, tıpkı uzağı ve yakını bir arada gösteren gözlük gibi düşünebilirsiniz.

Fakat çok odaklı yani progresif gözlük camları gibi kullanım zorluğu yoktur. Merdiven çıkarken zorlanma olmaz, doğal bir görüş gerçekleşir. Çok odaklı göz içi lens, katarakt ameliyatı sırasında katarakt cerrahisi ile birlikte uygulanır. Çok odaklı göz içi lensler hem uzak hem de yakın mesafede net görüş sağlar. Katarakt cerrahisinde Fako yöntemiyle hastanın göz iç yapısına uygun ve hastanın görmesini iyileştirecek bu çok odaklı mercek yerleştirilip operasyon dikiş konulmadan tamamlanır.

© Copyright 2019 - Kuzey Göz Hastanesi Tüm Hakları Saklıdır.
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım
HIZLI RANDEVU Quick Appointment موعد سريع სწრაფი ვიზიტი
Aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. Fill in the form below and send it to us. ارجاء تعبئة النموذج التالي وارساله لنا შეავსეთ ქვემოთ მოცემული ბლანკი და გამოაგზავნეთ
 
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz! We will contact you to create your appointment request! سوف نتواصل معك لاستكمال طلب الموعد الخاص بكم ვიზიტის დასაგეგმად ჩვენ დაგიკავშირდებით!