Birimlerimiz Our Units اقسامنا პროფილები
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi Northern Eye Diseases Center مركز الشمال لأمراض العيون კუზეი გოზ ჰასთალიქლარი მერქეზი
Excimer Lazer

KUZEY GÖZ HASTALIKLARI MERKEZİNDE EXCİMER LAZER

Excimer lazer olmaya karar veren hastalarda hekiminiz gözünüzün operasyona uygunluğu açısından  sizi bir dizi testten geçirir. Bu testlerden biri de kornea tomografisidir.

Kornea tomografisi ile,  korneanızın yapısı ve şekli 3 boyutlu olarak incelenelerek, gözünüzün bu işlem için uygun olup olmadığı belirlenir.


Wave Front

Wavefront uygulamalı Excimer Lazer, görmeyi düzeltmek amacıyla, korneayı kişiye özel biçimde düzeltenexcimer tekniğidir. Uygun adaylarda wavefront uygulamalı lazer, standart lazer tedavisinden daha iyi sonuç sağlayabilir.

Wavefront teknolojisi gözün optik sistemindeki bütün ışınların bir noktaya toplanmamasını ve eğrilmesini ölçer. Wavefront eşlikli Lazer standart Lazer'den farklı olarak yüksek dereceli kusurları da düzeltmede daha başarılı sonuçlar vermektedir.


Lazer Göz Tedavisinde No-Touch Yöntemi

Topografik açıdan operasyona uygun olan hastalarda son yıllarda popüler hale gelen no-touch yöntemi ile, göze temas edilmeden uygulanan lazer işlemi sayesinde, gözün yapısına dokunulmadan gözlük atma işlemi gerçekleştirilir.

Bu operasyon gözün sadece damla ile uyuşturulmasıyla gerçekleştiriliyor olup , ortalama işlem süresi 1 göz için 45sn ‘dir. Operasyon sonrasında hastalarımız 3 gün içerisinde tamamiyle normal hayatlarına dönebilmekte ve gözlük kullanma zorunluluklarından kurtulmaktadırlar.

Yüksek Numaralarda LASIK ve ICL Yöntemi

Gözlük dereceleri No-Touch yöntemi için uygun olmayan ve yapılan tetkikler sonucu topografik olarak uygun olduğu görülen hastalarda korneadan flep kaldırılarak uygulanan LASIK yöntemi ile de gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca her iki lazer yöntemi ile de topografik açıdan lazere uygun olmayan hastalarda göz içine yerleştirilen (ICL) lensler ile gözlüklerinizden tamamen kurtulmak mümkün.

Hayatınızda Neler Değişecek

  • Saatinizi ve aynada yüzünüzü rahatlıkla görebilirsiniz.
  • Gözlüksüz ve lenssiz doğal bir görünüm ve görüş elde edebilirsiniz.
  • Spor aktivitelerinizde rahatlık ve daha yüksek başarı sağlayabilirsiniz.
  • Rüzgar ve yağmur gibi iklim olaylarından daha az etkilenirsiniz.
  • Ömür boyu gözlük ve lensler için harcayacağınız tutardan çok daha azını bir kez ödeyerek maddi tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Gözlük ve lensin günlük aktivitelerinizde yarattığı kısıtlamalardan kurtularak yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.
© Copyright 2019 - Kuzey Göz Hastanesi Tüm Hakları Saklıdır.
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım
HIZLI RANDEVU Quick Appointment موعد سريع სწრაფი ვიზიტი
Aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz. Fill in the form below and send it to us. ارجاء تعبئة النموذج التالي وارساله لنا შეავსეთ ქვემოთ მოცემული ბლანკი და გამოაგზავნეთ
 
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz! We will contact you to create your appointment request! سوف نتواصل معك لاستكمال طلب الموعد الخاص بكم ვიზიტის დასაგეგმად ჩვენ დაგიკავშირდებით!